Iegūsti AM kategorijas vadītāja apliecību

Am kategorija Autoskola EINSTEINS

AM kategorijas iegūšana

2019. gada 23.martā stājās spēkā grozījumi MK noteikumos Nr. 103 par "Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtību un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtību".

AM kategorijas iegūšanai nepietiks tikai ar nokārtotu teorijas eksāmenu un labām vadītāja prasmēm figūru laukumā. Grozījumi paredz, ka CSDD mopēda braukšanas eksāmens ir jākārto arī ceļu satiksmē, tā ilgums - 25 min.

Lai liegūtu mopēda tiesības un braukšanas eksāmens tiktu ieskaitīts, pretendentam jāparāda savas zināšanas un prasmes 3 posmos:

1. Zināšanu pārbaude par transportlīdzekli;
2. Figūru izpilde;
3. Braukšana ceļu satiksmē.

Autoskolas EINŠTEINS programma jauno mopēda vadītāju sagatavošanai

Lai uzlabotu jauno mopēdistu drošību uz ceļa, Autoskola EINŠTEINS kopā ar pasniedzējiem un instruktoriem ir izstrādājusi programmu, kas sagatavos jaunos mopēdistus ne tikai CSDD eksāmeniem, bet arī spējai piedalīties satiksmē. 

Vēlamies pievērst topošā mopēdista uzmanību uz to, cik svarīgi ir apgūt Ceļu Satiksmes noteikumus un braukšanas pamatprincipus, lai neapdraudētu ne sevi, ne citus satiksmes dalībniekus.

Programmā ir iekļautas gan teorijas, gan praktiskās nodarbības, kas noritēs figūru laukumā un satiksmē, tāpēc, ja esi sasniedzis 14 gadu vecumu, tad vadies pēc zemāk esošā plāna un iegūsti AM kategorijas vadītāja apliecību jau drīzumā!

Kā pieteikties Autoskolas EINŠTEINS AM kategorijas programmai?

1. Aizpildi pieteikumu uz AM apmācības programmu mūsu mājaslapā, izvēloties AM kategorija vai sazinoties ar attiecīgās filiāles klientu konsultanti.

2. Pēc pieteikuma saņemšanas klientu konsultante ar Tevi sazināsies. Sniegs atbildes uz interesējošiem jautājumiem, pastāstīs visu apmācības gaitu, kā arī reģistrēs nodarbībām. 

AKTUĀLI
 - šobrīd teorijas nodarbības Autoskolā EINŠTEINS notiek attālināti.

3. Paralēli teorijas nodarbībām ir nepieciešams iegūt Medicīnisko izziņu, lai CSDD izņemtu Mācību braukšanas atļauju (baltās tiesības) un varētu piedalīties satiksmē praktiskās apmācības laikā. Medicīnisko izziņu var iegūt pie mums Autoskolā EINŠTEINS (Rīgas filiālē). 

4. Kad esi noklausījies teorijas apmācību, piesakies pie AM kategorijas instruktora uz praktisko apmācību.
ŅEM VĒRĀ - nodarbības notiek ar instruktora motorolleri. 

AM kategorija Autoskola EINSTEINS

5. Paralēli praktiskajai apmācībai vēlams nokārtot CSDD teorijas eksāmenu, kas sastāv no 20 jautājumiem (2 no tiem būs video jautājumi). Kad esi pārliecināts par savām zināšanām, tad piesaki savu eksāmena laiku CSDD mājaslapā vai zvanot pa tālruni uz attiecīgo filiāli. 

6. Kad CSDD teorijas eksāmens ir veiksmīgi nokārtots un praktiskās braukšanas instruktors apstiprina, ka esi gatavs kārtot praktiskās vadīšanas eksāmenu CSDD, tad ir pienācis laiks pieteikties vadīšanas eksāmenam ceļu satiksmē. Eksāmens ilgs 25 minūtes ceļu satiksmē - apdzīvotā vietā.
ŅEM VĒRĀ - AM kategorijas braukšanas eksāmenā un arī turpmāk ikdienā būs nepieciešams speciāls apģērbs un ekipējums (ķivere, aizsargi, cimdi, piemēroti apavi).  

AM kategorija Autoskola EINSTEINS

AM kategorijas teorijas un praktiskā apmācība

AM kategorijas teorijas kurss sastāv no 3 nodarbībām (katra 5 mācību stundas), kuru laikā audzēkņi tiks iepazīstināti ar Ceļu satiksmes noteikumiem. Ikkatram būs jāapgūst drošība uz ceļa, lai neapdraudētu nevienu satiksmes dalībnieku. Mopēda uzbūve, krustojumu izbraukšana, ceļa zīmes, apgaismes ierīču lietošana, mopēda priekšrocības pret citiem ceļa satiksmes dalībniekiem un vēl daudz citas tēmas tiks apgūtas AM kategorijas teorijas kursā. 

Teorijas nodarbības notiks attālināti - tiešsaistē, izmantojot ZOOM platformu. Esam pielāgojuši klātienes nodarbības šādai e-videi, lai apmācību process sniegtu vislabāko rezultātu.

Lai sagatavotu audzēkni patstāvīgai braukšanai ceļu satiksmē, nepieciešamas vismaz 3 AM kategorijas praktiskās nodarbības (6 mācību stundas), kuru laikā audzēknis apgūs gan figūru laukumu, gan braukšanas pamatprincipus. Figūru laukumā apgūs visas nepieciešamās figūras - "iestumšana gabarītvārtos", "astotnieks", "laipa", "čūska", "izvairīšanās no šķēršļa nebremzējot", "izvairīšanās no šķēršļa bremzējot", "stoplīnija", "slaloms". Praktiskās apmācības laikā audzēknim ir jāapgūst, kā pielietot iegūtās teorētiskās zināšanas satiksmē. 

AM kategorijas apmācības programmas izmaksas Autoskolā EINŠTEINS

AM kategorijas apmācības programmas izmaksas veido autoskolas un CSDD izmaksas.

AM kategorijas autoskolas izmaksas:

  • Teorijas apmācība (3 nodarbības) - 20 EUR
  • Dokumentu noformēšana - 30 EUR
  • Praktiskā apmācība - 22,50 EUR (45 min) 
  • Medicīniskā izziņa - 30 EUR


AM kategorijas CSDD izmaksas:

  • Teorijas eksāmens - 5,01 EUR
  • Braukšanas mācību atļauja - 6,16 EUR
  • Vadīšanas eksāmens:

                    - ar CSDD mopēdu - 42,62 EUR
                    - ar savu mopēdu - 33,63 EUR  

  • Vadītāja apliecība € 22,05

Pieteikties AM kategorijai 

Izejot Autoskolas EINŠTEINS AM kategorijas apmācību programmu, mēs garantējam, ka ikviens mopēdists apgūs visu nepieciešamo, lai spētu pilnvērtīgi iekļauties satiksmē un būtu pārliecināts par savu rīcību uz ceļa.  


Autoskola EINŠTEINS

20.05.2020