A kategorija ir motocikla tiesības, kas sniedz iespēju vadīt divriteņu mehānisko transportlīdzekli ar motora darba tilpumu 50 cm3 vai lielāku un maksimālo ātrumu, kas pārsniedz 45 km/h. Konkrētāk, A kategorija atļauj vadīt jebkuru motociklu bez motora darba tilpuma vai maksimālā ātruma ierobežojumiem.

A1 un A2 kategorijas ir apakškategorijas jeb motocikla tiesības, kuras ir piemērotas motociklu vadīšanai ar noteiktiem ierobežojumiem:

A1 kategorija – motociklu motoru jauda nepārsniedz 11 kW , darba tilpums nepārsniedz 125 cm3 un maksimālais ātrums vismaz 90 km/h. Apmācība iespējama no 16 gadu vecuma.

A2 kategorija – motociklu motoru jauda nepārsniedz 35 kW, darba tilpums ir vismaz 395 cm3 un jaudas attiecība pret svaru nepārsniedz 0,2 kW/kg. Apmācība iespējama no 18 gadu vecuma.

Jā, protams! A kategorijas tiesības autoskola Einšteins piedāvā iegūt savās filiālēs visā Latvijā labāko pasniedzēju un instruktoru vadībā. Tāpat piedāvājam arī A2 kategorijas teorētisko un praktisko apmācību, kā arī A1 teorētisko apmācību AM kategorijas kursu ietvaros.

Autoskolā Einšteins A kategorijas braukšanas apmācībām tiek izmantoti Yamaha un Kawasaki motociklu modeļi, kuri ir identiski CSDD A kategorijas braukšanas eksāmenos izmantotajiem.

Jā, A kategorijas tiesību iegūšanai tiek piemērots vecuma ierobežojums. Teorētisko apmācību topošie motobraucēji var uzsākt no 22 gadu vecuma, bet CSDD teorijas un braukšanas eksāmenus var kārtot no 24 gadu vecuma. Taču pastāv izņēmums – A kategoriju var iegūt arī sasniedzot 2 gadu stāžu A2 kategorijas motociklu vadīšanai.

A kategorijas tiesību cenu veido gan teorētisko un praktisko apmācību izdevumi, gan dažādi papildu izdevumi – CSDD nodevas, medicīniskās izziņas izmaksas. Lai uzzinātu aptuvenās motocikla tiesību iegūšanas izmaksas, izmanto mūsu A kategorijas cenu kalkulatoru!

Motocikla tiesību iegūšanai ir jākārto gan CSDD A kategorijas teorijas eksāmens, gan A kategorijas braukšanas eksāmens. A kategorijas CSDD teorijas eksāmens tiek nokārtots ar 3 vai mazāk kļūdām 30 teorijas jautājumos, savukārt braukšanas eksāmenā tiek pārbaudītas motocikla vadīšanas iemaņas figūru izpildē un ceļu satiksmē.

A kategoriju var iegūt divos veidos – ar un bez B kategorijas vadītāja apliecības. Ja vēlas īstenot apmācību procesu, kāds ir norādīts mūsu mājaslapā, tad B kategorija ir obligāta. Savukārt, ja B kategorijas nav, tad A kategoriju ir iespējams apgūt garākā apmācību ceļā - 12 teorijas nodarbības un 20 braukšanas mācību stundas.

Jā, A kategorijas iegūšanai ir jākārto gan skolas teorijas eksāmens, gan CSDD teorijas eksāmens. Tikai pēc sekmīgi nokārtota skolas teorijas eksāmena audzēknis var pieteikties CSDD teorētiskā eksāmena kārtošanai.

Lai piedalītos braukšanas nodarbībās un CSDD braukšanas eksāmenā, ir nepieciešams motocikla vadītāja ekipējums: ķivere, cimdi, jaka, apavi un bikses.

A kategorijas teorijas apmācība tiek piedāvāta visu gadu, taču braukšanas apmācību apgūst sezonas laikā no 1. aprīļa līdz 1. oktobrim.

Par autoskolas pakalpojumiem ir iespēja maksāt pa daļām. Jums būs savs maciņš studenta profilā, kuru varēsiet papildināt ar bankas pārskaitījumu, lai veiktu samaksu par autoskolas pakalpojumiem.

Autoskola Einšteins klientus apkalpo attālināti, lai tas notiktu ātri, ērti un maksimāli vienkārši. Piesakoties apmācībām mājaslapā, līgumu apstiprināsiet elektroniski un apmaksu veiksiet ar bankas pārskaitījumu, kas ļaus ietaupīt laiku un nodrošinās pilnīgu maksājumu caurredzamību.

Jā, autoskola Einšteins nodrošina gan AM kategorijas teorētisko apmācību, gan praktisko apmācību.

AM kategorija ir mopēda jeb motorollera vadītāja apliecība, kas paredzēta divriteņu, trīsriteņu vai četrriteņu mehānisko transportlīdzekļu vadīšanai ar maksimālo ātrumu vairāk nekā 25 km/h, taču ne ātrāk par 45 km/h. Šajā kategorijā ietilpst vairāki transporta līdzekļu veidi, tajā skaitā mopēdi, lielie skūteri, kā arī kvadracikli, ja to pilnā masa nepārsniedz 350 kg, bet maksimālais ātrums – nepārsniedz 45 km/h. 

Jā, ar AM kategorijas tiesībām var vadīt gan mopēdus, gan motorollerus, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 50 cm3 un maksimālais ātrums 45 km/h.

Protams! Tev atliek tikai izvēlēties instruktoru, aizpildīt pieteikumu mūsu online platformā un uzsākt apmācību sev piemērotā laikā!

Lai iegūtu mopēda tiesības, ir jākārto gan CSDD AM kategorijas teorētiskais tests, gan braukšanas eksāmens. CSDD mopēda tiesību tests tiek kārtots CSDD eksāmenu pieņemšanas filiālēs klātienē, savukārt braukšanas eksāmens - ceļu satiksmē.

AM kategorijas jeb motorollera tiesības var iegūt no 14 gadu vecuma. Svarīgi, ka AM kategorijas vadītāja apliecība vēlāk strādā kā mācību braukšanas atļauja B kategorijai.

Jā, apgūstot mopēda vadīšanas prasmes autoskolā, audzēknis tiek nodrošināts ar mopēdu.

AM kategorijas tiesību cenu veido gan teorētisko, gan praktisko apmācību izmaksas. Tāpat mopēda tiesību iegūšanai ir nepieciešama medicīniskā izziņa. Lai uzzinātu aptuvenās tiesību iegūšanas izmaksas, izmanto mūsu AM kategorijas cenu kalkulatoru!

Jā, lai uzsāktu motorollera vai mopēda braukšanas apmācības, ir nepieciešama mācību braukšanas atļauja. Mācību braukšanas atļauju var izņemt visās CSDD eksāmenu pieņemšanas filiālēs.

Nē, mopēda un motorollera tiesību iegūšanai nav nepieciešama pirmās palīdzības apliecība.

Autoskola Einšteins klientus apkalpo attālināti, lai tas notiktu ātri, ērti un maksimāli vienkārši. Piesakoties apmācībām mājaslapā, līgumu apstiprināsiet elektroniski un apmaksu veiksiet ar bankas pārskaitījumu, kas ļaus ietaupīt laiku un nodrošinās pilnīgu maksājumu caurredzamību.

Iestāties autoskolā iesakām ne ātrāk kā 3-4 mēnešus pirms paliek 18 gadu. Tiem, kas mācības uzsāk ātrāk, pastāv risks, ka teorijas zināšanas piemirsīsies un teorijas kursu nāksies klausīties atkārtoti, jo CSDD teorijas eksāmenu var kārtot ne ātrāk, kā savā 18. dzimšanas dienā.

B kategorija ir autovadītāja apliecība, kas sniedz iespēju vadīt transportlīdzekli, kura pilna masa nepārsniedz 3500 kg, un pasažieru vietu skaits nepārsniedz 8 vietas.

Attālinātās jeb B kategorijas e-apmācības ir teorētiskie apmācību kursi video formātā, mūsdienīgā un inovatīvā autoskolu online platformā eDrive. B kategorijas teorētiskā apmācība sastāv no 11 teorijas nodarbībām (55 akadēmiskajām stundām). Pirmās 8 var noklausīties online, jebkurā sev ērtā laikā un vietā, un tikai pēdējās 3 jāapmeklē jebkurā Autoskolas Einšteins filiālē pēc noteikta grafika.

Laiks, kas nepieciešams B kategorijas tiesību iegūšanai, ir atkarīgs no katra topošā autovadītāja prasmēm un iemaņām. Kādam tas izdodas 2 mēnešu laikā - kādam ir nepieciešams arī ilgāks laiks. Viss atkarīgs no tā, kā saplāno savu grafiku un apmeklē nodarbības.

B kategorijas tiesību cena būs atkarīga no tā, cik ātri apgūsi auto vadīšanas iemaņas. Lai uzzinātu aptuvenās apmācību izmaksas, izmanto mūsu kalkulatoru, kas sniegs Tev visprecīzāko ieskatu teorētisko un praktisko apmācību, kā arī CSDD un citās papildu izmaksās.

Jā, autoskola Einšteins ir atjaunojusi teorētisko kursu klātienes apmācību.

Klausies pirmās 8 teorijas nodarbība online, video formātā, jebkurā sev ērtā laikā un vietā. Pēdējās 3 nodarbības klātienē, jebkurā Autoskolas Einšteins filiālē visā Latvijā.

Dienā ir atļauts noklausīties vienu teorijas nodarbību, kuras ilgums ir 5x45min. Nedēļā nav atļauts noklausīties vairāk par 3 teorijas nodarbībām. Lai pārliecinātos, ka esi klausījies nodarbību un apguvis tēmu, pēc katras nodarbības būs jāpilda tests, kas sastāvēs no 10 jautājumiem par apgūto tēmu. Mācībām online vari izmantot jebkuru viedierīci (telefonu, datoru vai planšetdatoru) ar interneta savienojumu.  

Skolas teorijas eksāmens tiek organizēts online, tāpēc jāņem vērā, ka jānodrošina iespēja eksāmenu kārtot ar  datoru, kurš aprīkots ar kameru un mikrofonu. Eksāmenā Jūs sagaida 60 jautājumi, kuros nevar pieļaut vairāk par 2 kļūdām.

Par autoskolas pakalpojumiem ir iespēja maksāt pa daļām. Jums būs savs maciņš studenta profilā, kuru varēsiet papildināt ar bankas pārskaitījumu, lai veiktu samaksu par autoskolas pakalpojumiem.

Autoskola Einšteins klientus apkalpo attālināti, lai tas notiktu ātri, ērti un maksimāli vienkārši. Piesakoties apmācībām mājaslapā, līgumu apstiprināsiet elektroniski un apmaksu veiksiet ar bankas pārskaitījumu, kas ļaus ietaupīt laiku un nodrošinās pilnīgu maksājumu caurredzamību.

Lai uzzinātu BE kategorijas iegūšanas izmaksas, izmanto mūsu cenu kalkulatoru, kas precīzi aprēķinās plānotos izdevumus gan attiecībā uz autoskolas izmaksām, gan CSDD un citiem papildu izdevumiem.

Atšķirībā no vairuma citu kategoriju BE kategorijai nav noteikts īpašs vecuma ierobežojums – piekabes tiesības var iegūt jau no 18 gadu vecuma. Taču personai, kura vēlas iegūt BE kategoriju, ir jābūt derīgai B kategorijas apliecībai.

BE kategorija ir piekabes tiesības, kuras ceļu satiksmē ļauj vadīt B kategorijas mehānisko transportlīdzekli ar piekabi vai puspiekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 3500kg.

BE kategorijas kursus veido gan teorētiskā, gan praktiskā apmācība. Teorētiskā apmācība autoskolā ilgst no 1 līdz 2 nedēļām, savukārt minimālais braukšanas nodarbību skaits ir 8 stundas (45 min.).

BE kategorijas iegūšanai CSDD nav jākārto teorijas eksāmens, taču ir jākārto vadīšanas eksāmens. Lai iegūtu tiesības kārtot vadīšanas eksāmenu, pretendentam ir jābūt derīgai medicīniskajai izziņai un apliecībai par pirmās medicīniskās palīdzības kursu beigšanu.

Jā, BE kategorijas iegūšanai ir nepieciešama B kategorijas vadītāja apliecība.

Ar BE kategoriju var vilkt piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, bet sastāva pilnā masa var sasniegt 7 tonnas. Ar BE kategoriju auto vadītāji drīkst vilkt dažādas kravas: dzīvojamos treilerus, laivas, motociklus. Tāpat var vilkt gan vienasu, gan divasu piekabes.

Nē, pēc teorijas kursa noklausīšanās nav jākārto CSDD teorijas eksāmens.

BE kategorijas praktiskās apmācības laikā tiek apgūtas 3 figūras, kuras ir jāizpilda arī CSDD vadīšanas eksāmena laikā:

  1. vilcēja un piekabes sakabināšana;
  2. vilcēja un piekabes atkabināšana;
  3. iebraukšana gabarītvārtos.

Autoskola Einšteins klientus apkalpo attālināti, lai tas notiktu ātri, ērti un maksimāli vienkārši. Piesakoties apmācībām mājaslapā, līgumu apstiprināsiet elektroniski un apmaksu veiksiet ar bankas pārskaitījumu, kas ļaus ietaupīt laiku un nodrošinās pilnīgu maksājumu caurredzamību.

Par autoskolas pakalpojumiem ir iespēja maksāt pa daļām. Jums būs savs maciņš studenta profilā, kuru varēsiet papildināt ar bankas pārskaitījumu, lai veiktu samaksu par autoskolas pakalpojumiem.

C kategorija ir kravas auto vadītāja apliecība, kas atļauj vadīt mehānisko transportlīdzekli, kura pilna masa pārsniedz 3500 kg un kuri neietilpst D kategorijā. Tāpat ar C kategorijas tiesībām ir atļauts vadīt šīs kategorijas vilcēju ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg.

Jā, autoskola Einšteins piedāvā C kategorijas kursus un praktisko apmācību filiālēs visā Latvijā!

C kategorijas teorētiskā apmācība ilgst 10 nodarbības, kuras tiek plānotas 3,5 nedēļu garumā. Savukārt minimālais praktisko apmācību apjoms ir 20 nodarbības (45 min.). Ja vadītāja apliecību ir nepieciešams iegūt operatīvi, tad, regulāri apmeklējot praktiskās apmācības, to ir iespējams izdarīt 5 nedēļu laikā!

Ja vēlies uzzināt kravas auto tiesību iegūšanas izmaksas, izmanto mūsu C kategorijas cenu kalkulatoru! Tas sniegs Tev precīzāko ieskatu autoskolas apmācību, kā arī CSDD un citās papildu izmaksās.

Lai pieteiktos C kategorijas kursiem autoskolā Einšteins, izmanto mūsu tiešsaistes reģistrācijas formu. Pēc reģistrācijas formas aizpildīšanas mūsu klientu konsultanti sazināsies ar Tevi par līguma noslēgšanu. Svarīgi, ka apmācību progresam un praktisko apmācību plānošanai arī varēsi sekot līdzi tiešsaistē, autoskolas Einšteins platformā!

Nē, lai iegūtu CE kategorijas vadītāja apliecību, vispirms ir jāiegūst C kategorija.

Lai veiktu komercpārvadājumus, ir jāiegūst profesionālā C kategorija ar 95. kodu.

Jā, apgūstot C kategoriju, ir iespējams iegūt arī D1 vadītāja apliecību. Nokārtojot C kategorijas CSDD teorijas un braukšanas eksāmenu, ir jāpiesaka D kategorijas teorijas eksāmens CSDD, kuram jāsagatavojas pašmācības ceļā. Pēc tā nokārtošanas, ir iespēja izņemt vadītāja apliecību ar iegūtu C un D1 kategoriju.

Jā, C kategorijas iegūšanai ir nepieciešama B kategorijas vadītāja apliecība.

C profesionālo kategoriju iegūst kopā ar C kategoriju. 10 teorijas nodarbību laikā tiek izsniegti papildus materiāli, lai padziļināti pašmācības ceļā sagatavotos profesionālās kategorijas teorijas  eksāmenam. CSDD jākārto 2 teorijas eksāmeni – C kategorijas un C profesionālās kategorijas teorijas eksāmens. Braukšanas eksāmens tiek apvienots vienā eksāmenā – C profesionālās kategorijas vadīšanas eksāmens ar laiku 120 minūtes jeb 2 stundas.

Par autoskolas pakalpojumiem ir iespēja maksāt pa daļām. Jums būs savs maciņš studenta profilā, kuru varēsiet papildināt ar bankas pārskaitījumu, lai veiktu samaksu par autoskolas pakalpojumiem.

Autoskola Einšteins klientus apkalpo attālināti, lai tas notiktu ātri, ērti un maksimāli vienkārši. Piesakoties apmācībām mājaslapā, līgumu apstiprināsiet elektroniski un apmaksu veiksiet ar bankas pārskaitījumu, kas ļaus ietaupīt laiku un nodrošinās pilnīgu maksājumu caurredzamību.

CE kategorija ir kravas auto ar piekabi vadītāja apliecība, kas ceļu satiksmē sniedz iespēju vadīt C kategorijas vilcēju ar piekabi, kuras pilna masa pārsniedz 750 kg.

Jā, autoskola Einšteins piedāvā CE kategorijas tiesību iegūšanu. CE kategorijas teorētiskā apmācība šobrīd tiek apgūta tiešsaistē, savukārt braukšanas apmācības tiek organizētas mūsu filiālēs visā Latvijā.

CE kategorijas iegūšanai pretendentam, pirmkārt, ir jābūt C kategorijas vadītāja apliecībai. Otrkārt, pretendentam ir jāapgūst CE kategorijas teorētiskā un praktiskā apmācība autoskolā, kā arī jākārto CSDD braukšanas eksāmens.

Lai uzzinātu precīzu CE kategorijas tiesību cenu, izmanto autoskolas Einšteins izmaksu kalkulatoru. Tas Tev parādīs ne tikai precīzas teorijas un praktiskās apmācības izmaksas, bet arī papildu pakalpojumu – CSDD izdevumu – izmaksas.

CE kategorijas vadīšanas eksāmenu var kārtot CSDD filiālēs Rīgā, Daugavpilī, Gulbenē, Jelgavā, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Talsos, Valmierā un Ventspilī.

CE kategorijas praktiskā apmācība tiek veikta ar piekabi.

Nē, pēc CE kategorijas teorētiskā kursa noklausīšanās nav jākārto CSDD eksāmens.

Jā, līdz ar CE kategorijas iegūšanu, autovadītājs ir tiesīgs vadīt arī BE kategorijas transportlīdzekļus.

Par autoskolas pakalpojumiem ir iespēja maksāt pa daļām. Jums būs savs maciņš studenta profilā, kuru varēsiet papildināt ar bankas pārskaitījumu, lai veiktu samaksu par autoskolas pakalpojumiem.

Autoskola Einšteins klientus apkalpo attālināti, lai tas notiktu ātri, ērti un maksimāli vienkārši. Piesakoties apmācībām mājaslapā, līgumu apstiprināsiet elektroniski un apmaksu veiksiet ar bankas pārskaitījumu, kas ļaus ietaupīt laiku un nodrošinās pilnīgu maksājumu caurredzamību.

D kategorijas tiesību iegūšanas izmaksas veido gan maksājumi autoskolai par teorētisko un praktisko apmācību, gan citi papildu izdevumi, piemēram, CSDD nodevas un medicīniskā komisija (ja, nepieciešama). Ja vēlies uzzināt precīzas izmaksas, izmanto mūsu D kategorijas cenas kalkulatoru!

D kategorija ir autobusa vadītāja tiesības, kuras sniedz iespēju vadīt transportlīdzekļus pasažieru pārvadāšanai ar vairāk nekā 8 sēdvietām. Tāpat ar D kategoriju atļauts vadīt šīs kategorijas vilcējus ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750kg.

Jā, autoskola Einšteins piedāvā D kategorijas kursus jeb kursus autobusu vadītāju tiesību iegūšanai. Šobrīd D kategorijas teorijas apmācība tiek piedāvāta autoskolas Rīgas un Valmieras filiālēs.

Jā, D kategorijas tiesību iegūšanai ir noteikts vecuma ierobežojums – CSDD eksāmenu drīkst kārtot un autobusa vadītāja tiesības iegūt no 24 gadu vecuma. Tāpat, lai veiktu pasažieru komercpārvadājumus, autobusa vadītājam ir jāiegūst 95. koda sertifikāts.

Jā, Latvijā iegūta D kategorijas vadītāja apliecība ir derīga pasažieru pārvadājumu veikšanai visā Eiropas Savienībā. Taču arī komercpārvadājumu veikšanai Eiropas Savienībā, autobusu vadītājam ir jāiegūst 95. koda sertifikāts.

Nē, D kategoriju var iegūt tikai ar C1, C vai D1 kategorijas vadītāja apliecību.

Apgūstot D kategorijas kursu gada laikā no D1 eksāmena kārtošanas, jākārto tikai skolas teorijas eksāmens.

Jā, lai veiktu pasažieru pārvadājumus, ir nepieciešams iegūt 95. koda sertifikātu.

Par autoskolas pakalpojumiem ir iespēja maksāt pa daļām. Jums būs savs maciņš studenta profilā, kuru varēsiet papildināt ar bankas pārskaitījumu, lai veiktu samaksu par autoskolas pakalpojumiem.

Autoskola Einšteins klientus apkalpo attālināti, lai tas notiktu ātri, ērti un maksimāli vienkārši. Piesakoties apmācībām mājaslapā, līgumu apstiprināsiet elektroniski un apmaksu veiksiet ar bankas pārskaitījumu, kas ļaus ietaupīt laiku un nodrošinās pilnīgu maksājumu caurredzamību.

95. kods ir profesionālais autovadītāju sertifikāts, kas sniedz iespēju autovadītājam veikt kravu un pasažieru komercpārvadājumus.

Lai atjaunotu 95. koda sertifikātu, autovadītājam reizi 5 gados ir jāapmeklē 95. koda kursi, kurus piedāvā vadošās autoskolas. Apmācību noslēgumā tiek izsniegts atjaunotais profesionālās kategorijas sertifikāts.

95. koda kursi ir 35 stundu (45 min.) teorētiskās apmācības kurss, kas ir izstrādāts profesionālās kategorijas zināšanu atjaunošanai reizi 5 gados.

Nē, 95. koda periodisko kursu noslēgumā nav jākārto CSDD eksāmens.

Jā, Latvijā iegūts 95. koda sertifikāts ir derīgs komercpārvadājumu veikšanai visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Jā, protams! Sākotnējā 95. koda apmācība tiek īstenota pamatkategorijas kursa ietvaros. Attiecīgi, apgūstot C vai D kategorijas kursu, Tev ir iespēja iegūt arī 95. koda sertifikātu, kārtojot profesionālo zināšanu eksāmenus CSDD.

Jā, autoskola Einšteins piedāvā arī 95. koda periodisko apmācību, kas sniedz iespēju D1, D1E, D, DE un C1, C1E, C, CE kategoriju transportlīdzekļu vadītājiem atjaunot profesionālo sertifikātu reizi 5 gados. 95. koda kursi autoskolā Einšteins ir pieejami vakara un brīvdienu grupās!

95. koda sertifikātu atjaunošanas ilgums ir atkarīgs no autoskolas piedāvātā apmācību grafika. Autoskolā Einšteins 95. koda periodiskie kursi ilgst 5 nodarbības, kuras pēc noteikta lekciju grafika tiek apgūtas divu nedēļu laikā.

Lai uzzinātu precīzu 95. koda nodarbību cenu autoskolā Einšteins, izmanto mūsu cenu kalkulatoru! Tas sniegs Tev detalizētu informāciju par 95. koda sertifikāta izmaksām.

Jā, līdzīgi kā citas kategorijas, arī 95. kods tiek atzīmēts autovadītāja apliecībā. Tāpēc, apmācībai noslēdzoties, autovadītājam ir jādodas uz CSDD un jāveic tiesību maiņa.

Lai vadītāja apliecībā iegūtu atzīmi par 95. koda sertifikātu, uz CSDD vari doties jau nākamajā darba dienā pēc kursu noslēguma.

Lai 95. koda sertifikāts netiktu anulēts, vadītāja apliecības maiņa CSDD ir jāveic 6 mēnešu laikā pēc kursu noslēguma.

Uzsākot 95.koda apmācību, pieeju 95. koda mācību materiāliem nodrošina pasniedzējs. Lai saņemtu 95. koda jautājumus un atbildes, sazinies ar savu pasniedzēju vai autoskolu, kurā esi uzsācis 95. koda apmācību.

Jā, kursus ir iespējams noklausīties laicīgi. Jaunā sertifikāta termiņš tiks fiksēts vadītāja apliecības maiņas brīdī.

Autoskola Einšteins klientus apkalpo attālināti, lai tas notiktu ātri, ērti un maksimāli vienkārši. Piesakoties apmācībām mājaslapā, līgumu apstiprināsiet elektroniski un apmaksu veiksiet ar bankas pārskaitījumu, kas ļaus ietaupīt laiku un nodrošinās pilnīgu maksājumu caurredzamību.

Pirmā palīdzība ir darbību kopums, kas tiek īstenots, lai glābtu dzīvību, notiekot nelaimes gadījumam. Pirmo palīdzību var sniegt ikviens cilvēks, lai novērstu cietušā veselības vai dzīvības apdraudējumu līdz mediķu ierašanās brīdim.

Pirmās palīdzības kursi ir apmācību programma, kas sniedz teorētiskas un praktiskas zināšanas par palīdzības sniegšanu nelaimes gadījumā cietušajiem.

Pirmās palīdzības kursi un derīga apmācību apliecība ir obligātas prasības jebkuras transportlīdzekļa vadītāja kategorijas iegūšanai. Kursu norises laikā autovadītāji tiek apmācīti pirmās palīdzības sniegšanā nelaimes gadījumā cietušajiem.

Pirmās palīdzības derīguma termiņš ir 5 gadi. Pēc apliecības derīguma termiņa beigām autovadītājiem papildu kategorijas iegūšanai kursu programma ir jāapgūst atkārtoti.

Jā, autoskola Einšteins piedāvā pirmās palīdzības kursus tiešsaistē. Ikviens interesents var apgūt Pirmās palīdzības kursu teorētisko daļu attālināti, piesakoties uz sev ērtāko grupu!

Autovadītāju medicīniskā komisija ir ģimenes ārsta vai ārstu – speciālistu veidota komisija, kas veic esošā vai topošā autovadītāja veselības stāvokļa novērtējumu un izsniedz medicīnisko izziņu, kas nepieciešama transportlīdzekļa vadīšanai ceļu satiksmē.

Medicīniskā izziņa ir medicīniskās komisijas atzinums, kas tiek ievietots CSDD datu bāzē un apliecina, ka personas veselības stāvoklis ir piemērots transportlīdzekļa vadīšanai.

Nē, medicīniskā izziņa vairs netiek izsniegta “papīra formātā”. Divu dienu laikā pēc veselības pārbaudes ģimenes ārsts vai medicīniskā komisija veic ierakstu CSDD datu bāzē.

Nē, lai uzsāktu transportlīdzekļu vadīšanas praktisko apmācību, topošajam autovadītājam ir nepieciešama derīga medicīniskā izziņa. Tāpat, ja vēlies iegūt mācību braukšanas atļauju jeb “baltās tiesības” pirms uzsāktas mācības autoskolā, arī tad Tev būs nepieciešama medicīniskā izziņa.

Medicīniskās izziņas derīguma termiņš AM, A1, A, B1, B un BE kategoriju vadītājiem ir 10 gadi, savukārt C1, C, D1, D, C1E, CE, D1E un DE kategoriju vadītājiem 5 gadi.

Neatradi atbildi uz savu jautājumu?
Pajautā to mums!