Automātiskā pārnesumkārba

Pie mums ir iespēja apgūt praktisko apmācību gan ar automašīnu, kas aprīkota ar manuālo pārnesumkārbu, gan automātisko pārnesumkārbu.

KO IZVĒLĒTIES?

Kaut arī viedokļi dalās, automašīnas, kas ir aprīkotas ar automātisko pārnesumkārbu kļūst arvien populārākas, jo atvieglo auto vadīšanu, padarot to krietni komfortablāku. Arī mācību process ar automātisko pārnesumkārbu ir vieglāks. Apmācāmai personai nav jādomā par to, kā, kad un kādu pārnesumu izvēlēties, tādējādi viņš var vairāk koncentrēties uz visu, kas notiek apkārt - uz zīmēm, gājējiem, situācijām uz ceļa utt.

Jau no 2010. gada Latvijā vadīšanas eksāmenu iespējams kārtot arī ar automobili, kas aprīkots ar automātisko pārnesumkārbu. CSDD statistikas dati liecina, ka piecu gadu laikā šādu autovadītāju skaits ir krietni pieaudzis.

Ja 2011. gadā 91 jaunais autovadītājs izvēlējās automātisko pārnesumkārbu, tad 2015. gadā šo iespēju izmantoja 942, no kuriem 80% ir sievietes, bet 2016. gada pirmajās nedēļas jau 83, no kuriem gandrīz 87% ir daiļā dzimuma pārstāves.

ARĪ AUTOSKOLA EINŠTEINS PIEDĀVĀ IESPĒJU PRAKTISKO APMĀCĪBU VEIKT AR ŠĀDA VEIDA AUTOMAŠĪNU

Tomēr, der atcerēties, ka šādā gadījumā vadītājs saņem B kategorijas vadītāja apliecību ar 78. koda ierobežojumu, kas dod tiesības vadīt transportlīdzekli tikai ar automātisko pārnesumkārbu.

Lai saņemtu atļauju vadīt automobili, kas aprīkots ar manuālo pārnesumkārbu, CSDD būs jānokārto braukšanas eksāmens ar manuālo pārnesumkārbu un jāapmaina vadītāja apliecība.

01.03.2016