Jaunās CSDD vadīšanas eksāmena automašīnas

Izmaiņas CSDD autoparkā - jauni vadīšanas eksāmenu transportlīdzekļi 

Sākot ar 2024. gada aprīli, Ceļu Satiksmes drošības direkcijas (CSDD) autoparkā tiks veiktas izmaiņas visās CSDD filiālēs Latvijā. Turpmāk B kategorijas vadīšanas eksāmens uz mehāniskās pārnesumkārbas būs jākārto ar KIA Ceed automašīnām. Līdz šim CSDD B kategorijas vadīšanas eksāmens uz mehāniskās pārnesumkārbas tika kārtots ar VW Golf VII, VW T-Roc, VW Tiguan vai Audi A3 Sportback. Autoparkā esošie VW Golf VII un Audi A3 tiks nomainīti uz 2023. gada Kia Ceed automašīnām. 

Iepazīstinām ar Kia Ceed automašīnām

Jaunās Kia Ceed automašīnas nāk ar modernām tehnoloģijām un ērtībām, kas padarīs jūsu eksāmena pieredzi vēl patīkamāku. Tās nav tikai automašīnas, tās ir arī mobilitātes risinājums, kas atspoguļo mūsdienu tehnoloģijas. Šīs automašīnas ir pietiekami kompaktas, lai viegli manevrētu un parkotos, taču vienlaikus tajās ir plašs salons, kas nodrošina komfortu. 

Izmēra ziņā jaunie Kia Ceed neatšķiras, tāpēc vadīšanas eksāmenā tas liekas raizes nesagādās. Būtiskākās izmaiņas, kas turpmāk jāņem vērā, ir automašīnas dzinējs. Līdz šim visas CSDD eksāmenu automašīnas bija ar dīzeļa dzinējiem, taču jaunās Kia Ceed būs aprīkotas ar benzīna dzinēju. Benzīna dzinējiem ir tendence piedāvāt platu un vienmērīgu jaudas izplūdi, kas padara tos piemērotus sportiskiem un dinamiskiem braucieniem. Jāņem vērā, ka akselatora pedālis automašīnām ar benzīna dzinējiem ir jutīgāks, līdz ar to automašīna uzsāk kustību asāk. Tas var veicināt noslāpšanu, ja netiks pareizi lietots akselatora un sajūga pedālis.

Kia Ceed automašīnas ir aprīkotas ar augstāko drošības sistēmu:

  • parkošanās sensori,
  • atpakaļskata kamera,
  • START-STOP sistēma,
  • plašs panelis, kas nodrošina būtisku informāciju par automobili un braucienu,
  • palīgsistēma (HDA) - palīdz saglabāt drošu attālumu līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim un notur joslas centrā,
  • automātiskā stūres kontrole- kontrolē stūrēšanu, paātrinājumu un palēninājumu, kamēr atrodaties joslā,
  • līkumu funkcija (NSCC-C)- palīdz kontrolēt drošu automašīnas vadāmību līkumā,
  • viedā kruīza kontrole- aprēķina priekšējā transportlīdzekļa novietojumu un ātrumu, tādejādi brīdina par drošu distanci un bīstamas situācijas gadījumā veic automātisko bremzēšanu;
  • aklo zonu sadursmes novērtēšanas sistēma- uzrauga citu transportlīdzekļu novietojumu blakus vai aklajā zonā, tādejādi laikus brīdinot un pasargājot no iespējamās sadursmes,
  • aizmugurējās šķērssatiksmes sadursmes novērtēšanas sistēma- braucot atpakaļgaitā ārā no stāvvietas vai iebraucamā ceļa, automašīna novērtē, vai ceļu nešķērso cits transportlīdzeklis un laikus brīdina vai veic automātisko apstāšanos. 

Autoskola Einšteins seko līdzi CSDD autoparka izmaiņām, jo mums ir svarīgi nodrošināt mūsu audzēkņiem labāko apmācību kvalitāti. Drīzumā arī mūsu autoparks tiks papildināts ar jauniem Kia Ceed spēkratiem.

Ja plāno iegūt B kategoriju, vienmēr lielisks risinājums ir arī automātiskā pārnesumkārba. Mūsdienu tendences rāda, ka arvien vairāk topošie autovadītāji dod priekšroku mācībām uz automātiskās pārnesumkārbas. 

Uzzini tuvākās grupas savā pilsētā ŠEIT: B kategorija

Prātīga Autoskola Prātīgiem Cilvēkiem!
Autoskola Einšteins

Uzzināt vairāk!