Motociklu sezona

A kategorija Autoskolā Einšteins

Motocikls dod īstas brīvības sajūtu. To apgalvos ikviens motobraucējs. Kādu aizrauj ātrums un asas izjūtas, kādam tas ir pārvietošanās līdzeklis, bet citam - sirdslieta.

Motociklu sezona vairs nav aiz kalniem. Lai rūpētos gan par savu, gan citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, der atcerēties dažas noderīgas lietas.

TEHNISKAIS STĀVOKLIS

Pirms braukšanas uzsākšanas pārliecinies, vai spēkrats ir tehniskā kārtībā. Īpaši rūpīgi novērtē tā tehnisko stāvokli, ja ziemā to neesi izmantojis (riepu kvalitāti un spiedienu tajās, pērno degvielu, degvielas filtru,eļļu, gaismas utt.).

EKIPĒJUMS

Ne mazāk svarīgs ir ekipējums (ķivere, apģērbs, cimdi, zābaki). Tam jābūt gan siltam un ērtam, lai pasargātu no vēja un lietus, gan, izturīgam, lai mazinātu traumas pie kritieniem. Nedrīkst aizmirst, ka motocikls ir neliels un to pamanīt ir grūtāk, tamdēļ drošāk ekipējumu izvēlēties košu, ar gaismu atstarojošiem elementiem, lai būtu pamanāms gan dienā un naktī, gan saulē un lietū.

DROŠA BRAUKŠANA

Te jāņem vērā, ka šim spēkratam ir tikai divi riteņi, tātad lielā mērā drošība ir atkarīga no vadītāja pieredzes un veselā saprāta. Piedaloties ceļu satiksmē ar motociklu, būtiski ir novērtēt ceļa stāvokli, laika apstākļus, redzamību, kā arī satiksmes intensitāti, lai izvēlētos drošu ātrumu ,intervālu un distanci. Neatsverama prasme, bez kuras neiztikt, ir spēja savlaicīgi pamanīt bīstamas situācijas iespējamību un spēt izvairīties no tās. Straujas, asas kustības, izrādīšanās un pārgalvība te nebūs vietā. Galvenais - jābrauc ar prātu, lai neapdraudētu ne sevi, ne citus un varētu izbaudīt šī pārvietošanās veida burvību.

Topošajiem motociklu vadītājiem atgādinām - CSDD braukšanas eksāmenus sāk pieņemt no 1. aprīļa. Uzsāc mācības laicīgi, lai nenokavētu jaunās motosezonas lielo atklāšanas braucienu.

Tuvākos apmācību laikus un izmaksas A, A2 kategorijām varat aplūkot šeit: A kategorija

Autoskola Einšteins
www.einsteins.lv