Pirmās medicīniskās palīdzības kursi Covid-19 izplatības laikā

IZMAIŅAS PIRMĀS MEDICĪNISKĀS PALĪDZĪBAS KURSOS Covid- 19 IZPLATĪBAS LAIKĀ 

Informācija visiem, kuri uzsākuši apmācības Autoskolā EINŠTEINS un tiem, kuri nepaguva nokārtot pirmās medicīniskā palīdzības praktisko daļu līdz ārkārtas stāvokļa pieņemšanai. Sākot ar 13. maiju, atļauts apgūt pirmās medicīniskās palīdzības kursu visiem topošajiem autovadītājiem.

5. martā Slimību profilakses un kontroles centrs un Veselības inspekcija ir saskaņojuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izstrādātos metodiskos norādījumus pirmās palīdzības kursu īstenošanai Covid-19 izplatības laikā. 
Ņemot vērā visas jaunās prasības, kuras jāievēro un jānodrošina pirmās medicīniskās palīdzības kursa sniedzējiem, kursa cena, uz nenoteiktu laiku, ir palielināta. Šobrīd pirmās medicīniskās palīdzības kursa cena ir 60 EUR.  

pirma mediciniska palidziba autoskola einsteins

Mērķis: Sniegt zināšanas par Pirmās palīdzības sniegšanas pamatiem, ko iesākt nelaimes gadījumā, kādi ir glābšanas posmi un kā sniegt pirmo palīdzību cietušajam. 
Kursa ilgums COVID- 19 izplatības laikā:  Teorētiskā daļa 4,5 astronomiskās stundas – 1 atsevišķa diena. Praktiskās apmācības 1 stunda un 15 minušu intervāls (jeb 75 min.) – 3 - 4 atsevišķas dienas. 

PIRMĀS MEDICĪNISKĀ PALĪDZĪBAS TEORĒTISKĀ DAĻA

1. Teorētiskā apmācība notiek attālināti tiešsaistes platformā - 6 stundas (jeb 4,5 astronomiskās stundas). Audzēknim pirms nodarbību sākuma tiek nosūtīta piekļuve mācību materiāliem un teorētisko zināšanu pārbaudei. 

2. Teorētiskais eksāmens tiek kārtots attālināti pēc kursa noklausīšanās. 

3. Iepazīšanās ar praktiskajām manipulācijām notiek attālināti ar foto un video palīdzību, nepieciešamības gadījumā papildus saņemot attālinātu pasniedzēja konsultāciju. 

PIRMĀS MEDICĪNISKĀS PALĪDZĪBAS PRAKTISKĀ DAĻA

1. Apmācības notiks pēc individuāla pieraksta. Katrs audzēknis apmeklē vienu individuālu praktisko nodarbību klātienē – 60 minutes.

2. Apmācību laikā audzēknis ierodas uz praktiskajām nodarbībām un zināšanu pārbaudi ar savu sejas un deguna aizsegu un pildspalvu. 

Pirms nodarbības ar parakstu, būs jāapliecina, ka nav pazīmju par elpceļu saslimšanu un neatbilst nevienai grupai, kurai noteikta mājas karantīna vai izolācija.

Jaunie nosacījumi un izmaiņas pirmās medicīniskās palīdzības kursa praktiskajā daļā

1. Nodarbība tiek veiktas atsevišķi vēdināmā telpā ar logiem vai mākslīgo ventilāciju, kuras izmērs nav mazāks par 25 m2.
2. Katrs audzēknis pirms nodarbības, saņem atsevišķu nepieciešamo materiālu komplektu, kas pēc izlietošanas tiek atsevišķi savākts.
3.  Audzēknis visu nodarbības laiku, pareizi lieto medicīnisko sejas masku un pasniedzējs, visas nodarbības laikā, pareizi lieto FFP2 klases respiratoru bez vārsta, kas tiek mainīts saskaņā ar ražotāja instrukciju vai reizi 3- 4 stundas.
4. Audzēknis un pasniedzējs visas nodarbības laikā, lieto vienreizlietojamos cimdus, kas tiek regulāri mainīti, vai veic roku dezinfekciju pēc katras praktiskās manipulācijas.
5. Praktiskās manipulācijas, audzēknis izpilda metodiskajos norādījumos noteiktajā veidā.
6. Pasniedzējs pēc katra izglītojamā veic mācību līdzekļu un telpas virsmu dezinfekciju.
7. Pēc katras nodarbības tiek paredzēta 15 minūšu pauze dezinfekcijas pasākumiem un telpas vēdināšanai.

Par pimās medicīniskās palīdzības kursu mācību grafiku interesēties pie klientu konsultantes: Annija Kanapecka +371 20602050 vai piesakies mūsu mājaslapā www.einsteins.lv. 

Spied ŠEIT: PIETEIKTIES PIRMĀS MEDICĪNISKĀS PALĪDZĪBAS KURSIEM

pirma mediciniska palidziba autoskola einsteins

Autoskola EINŠTEINS
Prātīga Autoskola Prātīgiem Cilvēkiem

06.03.2021