Sākot ar 2. septembri, CSDD B kategorijas eksāmena figūru izpilde būs jāveic ceļu satiksmē

Ikviens, kurš jau reiz ir saskāries ar B kategorijas vadīšanas eksāmenu, zina, ka CSDD eksāmens tiek pieņemts divās daļās - ceļu satiksmē un figūru laukumā, kur tiek pārbaudītas autovadītāja prasmes, izpildot divas no piecām figūrām:

  • stāvvieta paralēli braukšanas virzienam;
  • braukšanas uzsākšana augšupceļā;
  • kases aparāts;
  • iebraukšana gabarītvārtos;
  • apgriešanās braukšanai pretējā virzienā.

Taču, bieži vien jaunie B kategorijas autovadītāji, prasmīgi iemācījušies izpildīt "figūras", saskaras ar uztraukumu, kad figūru izpilde ir jāsāk pildīt reālā vidē, kur vairs nav stabiņi, kas nosaka nepieciešamās figūras robežas, bet ir reālas automašīnas, apmales un citi šķēršļi, kas ceļu satiksmē ir normāla parādība.

Izmaiņas CSDD B kategorijas eksāmenā

Lai labāk pārliecinātos par jaunā autovadītāja prasmēm iekļauties ceļu satiksmē, tiek veikti jauni grozījumi CSDD B kategorijas vadīšanas eksāmenā un arī apmācības procesā - figūras tiek pārnestas no slēgta laukuma uz ceļu satiksmi.

No figūru laukuma uz ceļu satiksmi tiks pārceltas divas figūras - "braukšanas uzsākšana augšupceļā" un "apgriešanās braukšanai pretējā virzienā". Šo figūru izpilde būs jāveic eksāmena laikā, iekļaujoties satiksmē, bet nevis kā atsevišķi eksāmena elementi. Maršrutā tiks iekļautas vietas, kur abas no augstāk minētajām figūrām būs jāizpilda - slīpums vai kāpums, kur jādod ceļš, vai vieta, kur apgriezties braukšanai pretējā virzienā, izmantojot ar atpakaļgaitu. 


Figūru laukumā paliek - "stāvvieta paralēli braukšanas virzienam" un "iebraukšana gabarītvārtos". Viena no figūrām izlozes kārtā būs jāizpilda figūru laukumā. Obligātā figūra - "kases automāts" 


Autoskola EINŠTEINS sagatavo audzēkņus jauno CSDD prasību izpildei 

Autoskola EINŠTEINS pielāgos B kategorijas apmācības procesu CSDD vadīšanas eksāmena jaunajām prasībām, lai sagatavotu ikvienu prasmīgai figūru izpildei. Aicinām ikvienu sekot līdzi jaunākajai informācījai mūsu mājaslapā www.einsteins.lv, kā arī CSDD, lai nepalaistu garām aktuālāko, kas saistīts ar jauno grozījumu ieviešanu. 

Jau iepriekš ziņojām par AM kategorijas vadīšanas eksāmena izmaiņām, kas paredz, ka vadīšanas eksāmens noritēs ceļu satiksmē.

Līdz ar šīm izmaiņām, stājas spēkā arī vadīšanas eksāmena 3.daļa, kas attiecas uz VISĀM kategorijām, - "Zināšanu pārbaude par transportlīdzekli".  Ikvienam, lai iegūtu sev kāroto kategoriju, vadīšanas eksāmenā būs jāparāda savas prasmes pārbaudīt transporlīdzekli uz sekojošiem jautājumiem, ar kuriem varat iepazīties CSDD mājaslapā. 


Izvēlies sev ērtāko Autoskolas EINŠTEINS filiāli un uzzini vairāk par apmācību laikiem, cenām un tuvākajām grupām!

B kategorija Rīgā
B kategorija Siguldā
B kategorija Cēsīs
B kategorija Valmierā
B kategorija Smiltenē
B kategorija Mālpilī


Autoskola EINŠTEINS

23.08.2019